cca 1910/30 Moser Karlsbad ametisztszínű talpas váza, oldalán savmaratott és políraranyozott, kentaur figurákat is magába foglaló harci jelenetet ábrázoló frízzel. Jelzett: kézírással gravírozott "Moser Karlsbad" felirat. Szájperemén 1-1 lepattogzással, m: 15,5 cm