20620.
Beendet 467. Fernauktion
Bücher: Sci-fi, Fantasy, und Rollenspiel Bücher
4 000 HUF
21
Werfel, Franz: A meg nem születettek csillaga. [Regény.] Fordította Gáspár Endre. Első-második kötet. [Teljes.] (Budapest, 1947). Nova Irodalmi Intézet (Szabadság Pécsi Nyomda és Könyvkiadó Kft.) [4] + 379 + [1] p.; [4] + 355 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Franz Werfel (1890-1945) osztrák író utolsó regénye, melyen 1943-1945 között dolgozott. A regény szerzője csupán halála előtt pár nappal fejezte be, amerikai otthonában. A tudományos-fantasztikus regény egybejátszatja a Gestapo-tól fenyegetett jelent, illetve egy távoli utópikus társadalom képét, ahová az elbeszélő csillagutazással érkezik. A regény szövegét ezotériába hajló értekezések fűszerezik. A címnegyedívek utolsó lapján régi tulajdonosi bejegyzés. Egységes, aranyozott, illusztrált kiadói félvászon kötésben, és egységes, színes, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Az első kötet első kötéstábláján felül apró hiány. Jó példány.