Vegyes könyv tétel, 3 db: Gyümölcsfélék a táplálkozásban. Összeáll.: az Élelmezéstudományi Intézet Munkaközössége. Bp., 1952, Élelmiszer és Begyűjtési Könyv- és Lapkiadóvállalat. Kiadói papírkötés.; Bikich György: Tanácsok cukorbetegek számára. Bp.,1959.,Egészségügyi Minisztérium Egészségügyi Felvilágosítási Központja. Kiadói papírkötés.; Szendei Ádám: Korunk betegsége a magas vérnyomás. Bp.,1960.,Egészségügyi Minisztérium Egészségügyi Felvilágosítási Központja. 2. kiadás. Kiadói papírkötés.;
Brillat-Savarin, [Jean Anthelme]: Az ízlés fiziológiája. Ford.: Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella. Bp., 1986, Múzsák, 303+(1) p. Az 1912-es kiadás reprint kiadása. Kiadói papírkötésben
A Pesti Hírlap új szakácskönyve és 1001 jótanács a háziasszonyoknak. Bp, 1933, Légrády, 3-114 p. Papírkötés, borító nélkül, foltos, a sarkain szamárfülekkel, egy lapon kivágással (77/78 p.) + A Pesti Hírlap szakácskönyve. Bp., 1933, Légrády, 3-114 p. Papírkötés, borítóhiánnyal, az utolsó lap sérült.
Vegyes borászati témájú kiadvány, 6 kötet: Dr. Laposa József: Villány. A magyar borvidékek ékessége. The Jewel of Hungarian Wine Regions. Bp., 1995, Magyar Borkereskedők Egyesülése. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.; Dr. Töttős Gábor: A szekszárdi szőlő és bor. A történelmi borvidék története a kezdetektől a II. világháborúig. Szekszárd, 1987, (Szekszárdi Nyomda). Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.; Török Sándor - Merz Árpád: Magyar borkultúra Bp., 1997. Mezőgazda. Kiadói kartonált papírkötésben, átsatírozott ajándékozási sorokkal.; Egri borok könyve. Szerk.: Csizmadia László. A felvételeket készítette: Szelényi Károly. Eger, 1997, Magyar Képek/F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.; Die Weine von Eger. Eine ungarische Tradition im Aufbruch. Redaktion: Csizmadia László. Fotos: Szelényi Károly. Eger, 1997, Magyar Képek/F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.; Die Weine aus dem Mátravorland. Redaktion: - - . Fotos: Szelényi Károly. Bp., 2001, Magyar Képek. Gazdag képanyaggal illusztrál. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.;
2 db vendéglátás témájú könyv: Italismeret. A vendéglátó szakképzés számára. + Felszolgáló ismeretek. Vendéglátás, terítés, szervírozás. Bp., 2000-2002, Képzőművészeti Kiadó. Kiadói papírkötés, az egyik könyv néhány lapján ázásnyomokkal.
Kovács Mária (szerk.): Csokoládés csodák. Több mint 200 csábító recept. Bp., 2006, Gabo. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, zsugorfóliában.
Kurtz Béla: A szállodásipar. Budapest, 1942. A Budapesti Szállodások és Vendéglősök Ipartestülete (Merkantil-nyomda). [2] + 273 + [1] p. + 9 melléklet (3 kihajtható: két kétoldalas költségszámítási táblázat, egy hasonmás; 6 kétoldalas). Egyetlen kiadás. Teljességre törekvő kézikönyv a szállodairányítás kérdéseiről, mely a szálloda építészeti, belsőépítészeti, hangszigetelési, bútorozási, műszaki, karbantartási, takarítási és higiénés kihívásaitól a személyzet feladatainak tárgyalásán át a marketing és könyvelés problémáiig szerteágazó témákban ad tanácsot a reménybeli szállodavezetők számára; a kötet kitér a nyugati és a hazai gyakorlat különbségeire, illetve - háborús év lévén - légoltalmi kérdésekre is. A szerző a Gellért Szálló igazgatója. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblák sarkain apró sérüléssel. Jó példány.
Pálinkás Gyula: Szőlészeti és borászati zsebkönyv. Szerk.: Dr. Feyér Piroska. Bp., 1960, Mezőgazdasági Kiadó, 447+(1) p. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón némi kopással.
Stephens, Henry: Mezei gazdaság könyve. III-IV. kötet. [Egybekötve.] Stephens Henry ,,The Book of the Farm" czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Morócz István. Pest, 1856, Herz János, 4+526+2 p. Egészvászon-kötés, kopott, foltos, sérült borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, foltos lapokkal, kijáró és sérült lapokkal (címlap, a címlapot követő lap, 255/256.,257/258), szamárfülekkel, a litográfiák és a kihajtható táblázat hiányzik, rossz állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.