Alfred Neumann - Franz Staeble: Das Photographische Objektiv. Photographischer Bücherschatz Bd. VIII. Mit 46 Textfiguren, 10 Aufhnahmen und 11 Tabelen. leipzig, 1909, Ed. Liesegamgs Verlag M. Eger, 152 p. Német nyelven. Fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval. Ritka!
Sárközi Ildikó Gyöngyvér: A mártírium homályából. Sibe ősök és hősök a kínai nemzetépítés oltárán. Kultúrák Keresztútján sorozat. Bp., 2018, L'Harmattan, kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
Jonathan Potter: Antique Maps. London, 1988, Country Life, egészvászon kötés, kissé sérült papír védőborítóval, angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány a világ különböző részeivel kapcsolatos antik térképekkel kapcsolatban.
Baki Péter (szerk.): Péter Korniss. Continuing memories. Bp., 2017, MNG. 263 p. Angol nyelven. Fekete-fehér és színes képanyaggal, Korniss Péter fotóival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
Nigel Cawthorne: Tha Art of Japanese Prints (Japán nyomatok művészete). London, 2005, Hamlyn, kartonált papírkötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány a japán nyomatok világáról.
Alex Ames: Collecting cast iron (Fémtárgyak gyűjtése). Ashbourne,1989, Moorland, kiadói papírkötés, angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány, mely bevezet a fémtárgyak gyűjtésének világába.