Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

Beschreibung:

Verne, [Jules] Gyula: Öt hét léghajón. Utazás Afrikában. Harmadik, egyedül jogosított képes kiadás. Budapest, 1896. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 384 p. Jules Verne (1828-1905) bátor vállalkozásokat, nagy fogadásokat, földrajzi és tudományos felfedezéseket megörökítő kalandregény-sorozatának nevezetes első darabja, eredeti nyelven először 1862-ben jelent meg, ,,Cinq semaines en ballon" címmel. A tudomány segítésével az afrikai időjárás és a helyiek jelentette fenyegetésen úrrá levő európai felfedezők kalandjának magyar fordítása először 1874-ben jelent meg, a Franklin-Társulat gondozásában. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti illusztrációval. A címoldalon egykori tulajdonosi bejegyzés nyomai, a belív két oldalán tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott gerincű, feliratozott, korabeli egészvászon kötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk