Kallós Zoltán: Balladák könyve. Élő erdélyi és moldvai népballadák. A szerző, Kallós Zoltán (1926-2018) erdélyi magyar néprajzkutató által DEDIKÁLT példány. Bp., 1973, Magyar Helikon, 877 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóban.