Tétel

Rufpreis:

5 000 HUF

Beschreibung:

Győri Illés István: Dalol a munka, dalol a gép. Versek. (Számozott, aláírt.) Budapest, 1948. (Szerző) Athenaeum ny. 96 p. Kolofon: ,,Ebből a műből 5200 példány készült, melyből 200 számozott amateur példányt a szerző saját kezű aláírásával látott el. Ez a könyv a 107-ik számozott példány. Győri Illés István [aláírás]". Győri Illés István (1892-1970) erdélyi származású költő, író, újságíró, vöröskatona, rendszerüldözött, Gestapo-rab, munkásmozgalmi költő. A kötet első felében a költő termelési költeményei. Jellemző verscímek: A hároméves terv - Az élmunkás - Fizessenek a gazdagok! - Emlékszel még, elvtárs? - A kis Olt és a nagy Maros (Zene: Bányai Aladár) - Harc a másodpercekért. Az 59. oldaltól válogatás a költő korábbi évtizedeinek terméséből, a következő jellemző verscímekkel: Adós fizess! - Koldus a Ringen - Asszony, rajtad a sor! - Börtön falán - Miről is írjak verset néktek? (Cellatársaimnak) - A sárga csillag - A jajsarokban - Kattogó kerék dala. A verseskötet bevezetőjét Kossa István iparügyi miniszter írta. A címoldalon újabb időből való kettős dátumbélyegzés. Aranyozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk