Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 146

cca 1960-1980 Ady Endrét ábrázoló régi fotók modern nyomatai, 8 db, 17x23 cm és 18x24 cm közötti méretben. + Ady Endrére vonatkozó cikkgyűjtemény, 9 db.
14292.

Rufpreis:
2 000 HUF

1961 Forrai Katalin (1926-2004) zenetanár, karnagy saját kezű, aláírt levele Török Zsófi írónő, auschwitzi túlélő részére, borítékkal
14293.

Rufpreis:
2 000 HUF

1962 Illyés Gyula (1902-1983) Kossuth-díjas költő, író autográf levele. Egy beírt oldalon ismeretlennek.
14294.

Rufpreis:
12 000 HUF

Imperiál versenyló (1960-1989) 1963-as versenydíja, díszdobozban.
14295.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

cca 1965-66 Építészeti rajzok (görög építőművészet, román építészet, zsámbéki apátsági templom stb.), Varga Mátyás építőipari technikum harmadéves hallgatójának munkája (feltehetően Varga Mátyás grafikus fia v. közeli rokona), össz. 13 db, 42x60 cm, eredeti mappában
14296.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

cca 1965-80 Varga Katalin (1951-): Jelmeztervek (közte Illés Endre: Türelmetlen szeretők), rajzok, vázlatok, össz. kb. 20 db. Klf. technikák, papír, részben jelzett, klf. méretekben
14297.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

1967 Ortutay Gyula (1910-1978) néprajzkutató, politikusnak, a Finn Irodalmi Társaság honoráriumával kapcsolatos okmányok, és finn banki takarékfüzet.
14298.

Rufpreis:
2 400 HUF

cca 1968-1977 A veréb is madár c. 1969-ben bemutatott magyar film (rendezte: Hintsch György, főszerepben: Kabos László) gyártási dokumentációja: egy nagyobb mappányi (össz. több, mint 150 db) irat, köztük egyformákkal, illetve egyedi példányokkal is. Rajtuk többek közt Hintsch György (1925-2005) rendező, Szenes Iván (1924-2010) forgatókönyvíró, Hildebrand István (1928-2022) operatőr, Dimény Tibor gyártásvezető, Aczél György és más ismert személyek aláírásaival. A dokumentumok között Kabos László üzemi baleseti jegyzőkönyve, bérmeghatározása (mint a film kettős főszereplője); a tervezett  szereplőgárda elfogadása; a teljes költségvetési tárgyalás jegyzőkönyve; a film legendás kocsija bérlésének körülményei; a stáblistával és egyéb technikai részletekkel kapcsolatos iratok. Vegyes állapotban. Érdekes, átnézésre érdemes anyag!
14299.

Rufpreis:
130 000 HUF
352,30
406,25

1969 Mányai Zsuzsa (1949-1999) színésznő saját kezűleg írt levele Várday Zoltán (1947-2023) színész részére, 4 beírt oldal, borítékkal + Mányai Zsuzsa fotója, 9x6 cm
14300.

Rufpreis:
2 400 HUF

1969 Benedek István (1915-1996) orvos, író, művelődéstörténész autográf aláírással ellátott, gépelt levele
14301.

Rufpreis:
1 600 HUF

cca 1970 Brana Crnevic: A sirigtartó barátság. Technikai forgatókönyv. MAFILM. A borítón: Steiner László. Modern nyl-kötés, 73 p.
14302.

Rufpreis:
2 000 HUF

1970 V. I. Lenin - 4 portré, mappa 3 db képpel (egy hiányzik), kissé sérült, 33,5x23,5 cm + Lenin életéről készített összeállítás, kézzel írt bejegyzésekkel és beragasztott kivágásokkal, füzetben
14303.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF