Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 146

1941 Szlachányi Béla, a Kir. Országos Gyűjtőfogház igazgatójának gépelt kondoleáló levele, ismeretlen személy részére, autográf aláírással, fejléces papíron, Bp., 1941. jan. 16.
14268.

Rufpreis:
2 400 HUF

1941-1943 IBUSZ határidőnapló, 2 db, foltos, kopott vászon-kötésekben, bejegyzésekkel.
14269.

Rufpreis:
2 000 HUF

1942 Bp., Szent-Iványi Sándor (1902-1983) unitárius püspök, egyházi író, történész, politikus saját kezű levele az Unitárius Értesítő folyóirat fejléces papírján, a lapon kis sérüléssel + Az Unitárius Egyház Képviselő Tanácsa (Kolozsvár) fejléces boríték
14270.

Rufpreis:
1 000 HUF

1943 Orosz Júlia (1908-1997) opera-énekesnő saját kézzel írt részvétnyilvánító sorai Szügyi Kálmán (1888-1943) operaénekes elhunytából, felesége részére, saját kezű aláírásával.
14271.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

1943 Molnár Imre (1888-1977) zenetudós, zenekritikus, énekpedagógus, fonetikai kutató, főiskolai tanár saját kézzel írt részvétnyilvánító sorai, Szügyi Kálmán (1888-1943) operaénekes elhunytából, felesége részére, saját kezű aláírásával.
14272.

Rufpreis:
1 800 HUF

cca 1944 A Jáki templom látképe. Tus, papír, olvashatatlan jelzéssel. Hátoldalán kézirat a templom felújításáról. Üvegezett fakeretben. 41x28,5 cm
14273.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

1944 Gálffy Imre (1894-1957) m. kir. belügyminisztériumi miniszteri tanácsosi címmel és jelleggel felruházott miniszteri osztálytanácsos, Miskolc későbbi polgármesterének (1944-1949) gépelt sorai, Bp., 1944. márc. 24., fejléces papíron, autográf aláírásával. Feltehetőleg Domokos László (1882-1973) a Baross Szövetség főtitkára, ügyvezető igazgatója, miniszteri osztálytanácsos részére.
14274.

Rufpreis:
5 000 HUF

1946 Szittyay Dénes (1887-1957) jezsuita, pap, miniszteri tanácsos, történetíró, 1946 ban országgyűlési képviselő latin nyelvű autográf kézirata.
14275.

Rufpreis:
4 000 HUF

1949 Kolozsvári Grandpierre Emil (1907-1992) autográf aláírása egy értesítésen, Magyar Központi Híradó Rt. fejléces papírján.
14276.

Rufpreis:
1 600 HUF

cca 1950-1960 Főzőkönyv, benne iskolai és labdarúgással kapcsolatos jegyzetekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
14277.

Rufpreis:
2 000 HUF

cca 1950-1956 Káderanyag, Dr. Mikula Szigfrid (1895-1970) pénzügyminisztériumi tisztviselő, pénzügyi előadó, korábban Zalaegerszeg polgármestere (1947-1949), valamint felesége, Dr. Mikula Szigfridné (sz. Ötvös Magdolna) vegyes iratai, nyilvántartási lapok, életrajz, stb. Lefűzve, sérült papírmappában.
14278.

Rufpreis:
1 600 HUF

cca 1950-70 Varga Mátyás (1910-2002) grafikus díszlettervező által készített színpadi és film látványtervek, kelléklisták, kézzel írt feljegyzések (Szelistyei Asszonyok, Budai Nagy Antal, Hajnaltűz stb.) Kb. 48 db. Klf. méretekben.
14279.

Rufpreis:
10 000 HUF
10

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF