1941 Szlachányi Béla, a Kir. Országos Gyűjtőfogház igazgatójának gépelt kondoleáló levele, ismeretlen személy részére, autográf aláírással, fejléces papíron, Bp., 1941. jan. 16.
1942 Bp., Szent-Iványi Sándor (1902-1983) unitárius püspök, egyházi író, történész, politikus saját kezű levele az Unitárius Értesítő folyóirat fejléces papírján, a lapon kis sérüléssel + Az Unitárius Egyház Képviselő Tanácsa (Kolozsvár) fejléces boríték
1943 Orosz Júlia (1908-1997) opera-énekesnő saját kézzel írt részvétnyilvánító sorai Szügyi Kálmán (1888-1943) operaénekes elhunytából, felesége részére, saját kezű aláírásával.
1943 Molnár Imre (1888-1977) zenetudós, zenekritikus, énekpedagógus, fonetikai kutató, főiskolai tanár saját kézzel írt részvétnyilvánító sorai, Szügyi Kálmán (1888-1943) operaénekes elhunytából, felesége részére, saját kezű aláírásával.
1944 Gálffy Imre (1894-1957) m. kir. belügyminisztériumi miniszteri tanácsosi címmel és jelleggel felruházott miniszteri osztálytanácsos, Miskolc későbbi polgármesterének (1944-1949) gépelt sorai, Bp., 1944. márc. 24., fejléces papíron, autográf aláírásával. Feltehetőleg Domokos László (1882-1973) a Baross Szövetség főtitkára, ügyvezető igazgatója, miniszteri osztálytanácsos részére.
cca 1950-1956 Káderanyag, Dr. Mikula Szigfrid (1895-1970) pénzügyminisztériumi tisztviselő, pénzügyi előadó, korábban Zalaegerszeg polgármestere (1947-1949), valamint felesége, Dr. Mikula Szigfridné (sz. Ötvös Magdolna) vegyes iratai, nyilvántartási lapok, életrajz, stb. Lefűzve, sérült papírmappában.
cca 1950-70 Varga Mátyás (1910-2002) grafikus díszlettervező által készített színpadi és film látványtervek, kelléklisták, kézzel írt feljegyzések (Szelistyei Asszonyok, Budai Nagy Antal, Hajnaltűz stb.) Kb. 48 db. Klf. méretekben.