Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

19

Beschreibung:

Fekete István: Zsellérek. Regény. A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda regénypályázatának díjnyertes műve. Negyedik kiadás. Budapest, [1941]. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 334 + [2] p. Fekete István regénye először 1939-ben jelent meg, rövid időn belül hat kiadásban látott napvilágot. A korrajz-szerű regény beszámol az első világháborút követő terror légköréről is, így rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékére, a szerzőt pedig jó tíz évre elhallgattatták; ez a műve -- melyet szerzője élete főművének tekintett -- a rendszerváltásig meg sem jelenhetett. Egyes vélemények szerint a rendszerváltás után is csak cenzúrázott változatai jelentek meg. Példányunk a negyedik, még cenzúrázatlan kiadásból való. Kiadói, illusztrált, feliratozott egészvászon kötésben, eredeti, illusztrált, enyhén sérült védőborítóban. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk