Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 40

Dubnov, Simon: A zsidóság története az ókortól napjainkig. Ford.: Dr. Szabolcsi Bence. Bp.,én, Tabor. 2. kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval.
20424.

Rufpreis:
2 400 HUF

Scheiber Sándor (szerk.): A Májmúni kódex. Móse Májmúni és törvénykódexe. Bp., 1980, Magyar Helikon - Corvina. Kiadói egészműbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban, a kötéstáblán kis sérüléssel, jó állapotban.
20425.

Rufpreis:
2 800 HUF

20426.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szenes Chana élete, küldetése és halála. A magyar kiadást sajtó alá rendezte: Danzig Eliséva. Tel-Aviv, 1954, Hákibuc Hámeuchád. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos, sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.
20427.

Rufpreis:
2 400 HUF

Megila. Eszter könyve. Ford.: Stern Mór. Bp., 1912., Schwarz Ignác, 36 p. Papírkötés, szakadt borítóval.
20428.

Rufpreis:
2 000 HUF
16

Salzer J. Zeew (Wilmos): "Örök láng." A vészkorszak mártírjai emlékére. Tel-Aviv, 1982., (Jaffo, "Tipo Studio"-ny.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé kopott borítóval.
20429.

Rufpreis:
2 000 HUF

Mannheim Mór: A modern héber nyelv tankönyve. Debrecen, é. n., szerzői. Tűzött papírkötésben, borítón "Fischer Sándor bizománya Budapest" bélyegzéssel és javított szakadással, címlapon apró lapszéli sérülésekkel.
20430.

Rufpreis:
2 000 HUF

Martin Buber: Száz chászid történet. Ford., - - életrajzával és jegyzetekkel ellátta Pfeiffer Izsák. Javne könyvek 9. Bp.,[1943.],Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége, 156 p. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült, hiányzó gerinccel, részben szétvált könyvtesttel.
20431.

Rufpreis:
2 000 HUF

A peszach hagada. Izrael Egyiptomból való kivonulásának elbeszélése. hn.,én.,Schlesinger Jos, (Bp.,Földes,Wagner és Tsa-ny.), 63 p. Kétnyelvű kiadvány. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült borítóval, a füzet elvált a borítótól és szétvált a kötés, foltos.
20432.

Rufpreis:
1 600 HUF

20433.

Rufpreis:
1 800 HUF

Sólem Álechem: A Motl gyerek. Ford.: Brodszky Erzsébet. A borító és az illusztrációk Bálint Endre munkái. Bp., 1975., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült, hiányos papír védőborítóban.
20434.

Rufpreis:
1 600 HUF

A cionista intézmények rövid története. Szerk.: Eli Necer. Ford.: Bányai László. Bethlen Téri Füzetek 7. sz. Bp., 2001., Magyarországi Szochnut - Magyarországi Cionista Szövetség. Kiadói papírkötés.
20435.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF