Dubnov, Simon: A zsidóság története az ókortól napjainkig. Ford.: Dr. Szabolcsi Bence. Bp.,én, Tabor. 2. kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval.
Scheiber Sándor (szerk.): A Májmúni kódex. Móse Májmúni és törvénykódexe. Bp., 1980, Magyar Helikon - Corvina. Kiadói egészműbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban, a kötéstáblán kis sérüléssel, jó állapotban.
Benoschofsky Ilona, Karsai Elek: Vádirat a nácizmus ellen. Dokumentumok a magyarországi zsidóüldözés történetéhez. III. 1944. június 26-október 15. Bp., 1967., Magyar Izraeliták Országos Képviselete. 720 p. Kiadói félvászonkötésben.
Szenes Chana élete, küldetése és halála. A magyar kiadást sajtó alá rendezte: Danzig Eliséva. Tel-Aviv, 1954, Hákibuc Hámeuchád. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos, sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.
Mannheim Mór: A modern héber nyelv tankönyve. Debrecen, é. n., szerzői. Tűzött papírkötésben, borítón "Fischer Sándor bizománya Budapest" bélyegzéssel és javított szakadással, címlapon apró lapszéli sérülésekkel.
Martin Buber: Száz chászid történet. Ford., - - életrajzával és jegyzetekkel ellátta Pfeiffer Izsák. Javne könyvek 9. Bp.,[1943.],Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége, 156 p. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült, hiányzó gerinccel, részben szétvált könyvtesttel.
A peszach hagada. Izrael Egyiptomból való kivonulásának elbeszélése. hn.,én.,Schlesinger Jos, (Bp.,Földes,Wagner és Tsa-ny.), 63 p. Kétnyelvű kiadvány. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült borítóval, a füzet elvált a borítótól és szétvált a kötés, foltos.
Sólem Álechem: A Motl gyerek. Ford.: Brodszky Erzsébet. A borító és az illusztrációk Bálint Endre munkái. Bp., 1975., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült, hiányos papír védőborítóban.
A cionista intézmények rövid története. Szerk.: Eli Necer. Ford.: Bányai László. Bethlen Téri Füzetek 7. sz. Bp., 2001., Magyarországi Szochnut - Magyarországi Cionista Szövetség. Kiadói papírkötés.