Tétel

Rufpreis:

18 000 HUF

Beschreibung:

Malortie, Ernst von: Das Menu. Dritte, bedeutend erweiterte Ausgabe. Erster Theil. Anleitung, Muster-Menus. Historische Menus. Culinarische Litteratur. Hannover, 1888. Klindworth's Verlag (Klindworth's Hofdruckerei). 1 t. (hártyapapírral védett színes címkép) + 468 p. A francia felmenőkkel bíró Ernst von Malortie (1804-1887), a hannoveri királyi udvar utazó marsallja és szertartásmestere, gasztronómiai írója a nemzetközi konyha jeles szakértője a XIX. század második felében. Kötetünk a nemzetközi konyha fogásait, az udvari konyha menüit ismertető háromrészes munka önállóan megálló, bevezető kötete, amely a királyi udvarok használatára alkalmas egész éves menüsort javasol, naponkénti bontásban; ismerteti a szerző által rendezett királyi fogadások menüit, az esemény helyszínének és időpontjának feltüntetésével (a hannoveri szertartásmester Európa legfontosabb udvaraiban lépett fel); részletesen rekonstruálja egyes udvari ebédek menüsorát a középkortól kezdődően, valamint a gasztronómia teljességre törő nemzetközi bibliográfiáját adja. A kötet függelékében esszék, elmélkedések és ódák gasztro-kulturális témákban. A mű első kiadása 1878-ban jelent meg, példányunk a harmadik, javított kiadásból származik, a kötet végén a szerző nekrológjával. A munka a XX. század elejéig az udvari gasztronómia meghatározó művének számított. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Poss.: Szabó Imre, a belvárosi Erzsébet Szálloda tulajdonosa. Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk