6 000 HUF
Vélez de Guevera, Luis: A sánta ördög. Regény. (Kondor Béla eredeti rézkarcaival.) Budapest, 1962. Európa Könyvkiadó (Békés megyei Nyomdaipari Vállalat, Gyoma). 129 + [3] p. + 10 t. Egyetlen magyar kiadás. Az eredeti, XVII. században írt spanyol kópéregényt Kondor Béla 10 egész oldalas rézmetszete, illetve rézmetszetű védőborítója díszíti. Illusztrált kiadó egészvászon kötésben, Kondor Béla által illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Szép példány.