Caspari, Adam Christian et al.: Vollständiges Handbuch der neuesten Erdbeschreibung. I. / 2. . Weimar, 1820, Verlag des Geographisches Instituts 565-1100p.. Kiadói kartonált papírkötésben, gerinc vignettával.
Michael Critobulus török történelemről szóló munkájának görg nyelvű kiadása. ca 1860. 708 p. Fűzve. sérült papírkötésben, hátsó borító nélkül + hozzá egy másik görög könyv töredéke. / Greek edition of Michael Critobulus' work on Turkish history. ca 1860. 708 p. Laced up. in damaged paper binding, without back cover + fragment of another Greek book.
3 db XIX. századi, német nyelvű könyv: Jawurek, Josef: Geistlicher Seelenwecker [...]; Theobald, J. von: Leben Napoleon Bonaparte's, Kaisers der Franzosen.; Scott, Walter: Das Herz von Mid-Lothian. Walter Scott's sämmtliche Werke 125. Band. Különböző kötésekben (az egyik festett fémplakettel díszített egészbőr-kötésben), változó állapotban, sérülésekkel.
Nouveau Petit Larousse illustré. Dictionnaire Encyclopédique. Publié sous la direction de Claude Augé. Paris, 1927., Librairie Larousse. Gazdag képanyaggal illusztrált. Francia nyelven. Kiadói szecessziós, festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis szérüléssel.
Lawrence Ferlinghetti: To Fuck is to Love Again (Kyrie Eleison Kerista) or The Situation in the West, Followed by a Modest Proposal. New York, 1965, Fuck You/ Press, 12 sztl. lev. Angol nyelven. Tűzve, középen hajtott.
Pushkin, A.S.: The Queen of Spades; The Captain's Daughter. London, 1970, Folio Society. Angol nyelven. Clarke Hutton rézkarc illusztrációival. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötésben, belső kötéstáblán Ex libris Folio Society, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, jó állapotban.