A korszerű otthon titka. A Calvin téri Áruház képes lakberendezési katalógusa (1960 körül) (Budapest), [1960?]. Egyetemi Nyomda. [32] p. A Belváros kapujában, Belső-Ferencváros északi határán, a Kiskörút és a Lónyay utca sarkán 1922-től működött az üzletház, mely Fenyves Dezső alapító után a Fenyves Áruház nevet viselte, és a legkülönbözőbb árucikkeket kínálta, ruházati termékektől lakberendezési cikkekig és iskolaszerekig. A saroképületben működő üzletházat 1949-ben államosították, az 1950-es években Szabadság Állami Áruház, majd Calvin téri Állami Áruház néven üzemelt, később, kisebb átszervezés után, 1960-tól Calvin téri Áruház néven működött - az állami jelző tehát eltűnt -, és elsősorban a lakberendezés és a műszaki cikkek újdonságait volt hivatva bemutatni, de az intézmény ruházati és kozmetikai jelentőségét jól mutatja, hogy a 60-as évek népszerű komikusainak fellépésével egybekötött divatbemutatókat is tartottak itt; mindent összevéve tehát a budapesti kereskedelem markáns helyszínéről van szó. Az 1970-es évektől az áruház a Centrum áruházak hálózatába tartozott, onnantól kezdve az olcsó áruk áruháza jelzőjét kapta, majd a rendszerváltás után a Városkapu üzletház nevét viseli az építmény, és számos más kereskedelmi egységhez hasonlóan az egykori egységes intézmény számos független részre hasadozott. ? Kétszínnyomású, szövegközti karikatúrákkal és felvételekkel gazdagon illusztrált katalógusunk a korai 60-as évek tárgyi kultúráját körvonalazza. Szerepel katalógusunkban az 1959-es Budapesti Ipari Vásáron bemutatkozott fémvázas bútor, a modernségében is szikárnak ható Tihany fotelágy, magyar gyártású televíziókészülékek egész sora: a Videoton által gyártott Munkácsy és Orion tévék több modellje, a hozzá tartozó, az elektromos hálózatba csatlakoztatandó Munkácsy távirányítóval együtt (1960); Csobánc, Badacsony, Kis Szimfónia, Szimfónia, Tihany és Velence márkanevet kapott rádiókészülékek (1959-1960), a Telefongyár Terta orsós magnói, az űrkorszakra való tekintettel a 6 lángú Rakéta csillár. A katalógus egyfajta életmódváltást is sejtet, a modern technika mosógépei és centrifugái, porszívói és hűtőszekrényei, kuktái, kávéfőzői egészen sok időt spórolnak a háziasszonynak. Dokumentumunk emlékezetes vonása, hogy úgyszólván minden termék magyar gyártású és magyar nevet is visel, a bemutatott enteriőrök pedig különös élénkséggel idézik meg a korai 60-as évek tárgyi kultúráját. Bár kiadványunk évszámjelzést nem tartalmaz, számos jel utal a kiadási évre: mindenekelőtt a híradástechnikai eszközök bemutatkozási éve (valamennyi az 1959-1960-as időszakból való), valamint a lakossági pénzintézet logója a belív utolsó oldalán, melyet a pénzintézet az 1954-1959 között használt (az új logó elterjedése ebben az időben jó néhány évet is igénybe vett). Néhány oldalon kézi számítások, gyermekrajzok. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, a hátsó borítón apró sérüléssel.
Cosmétiques Hongrois. A Chemolimpex Vegyiáru Külkereskedelmi Vállalat francia nyelvű, színes termékkatalógusa. (1963) (Budapest), [1963 körül]. Chemolimpex Société Hongroise pour le Commerce d'Huiles Minérales et de Produits Chimiques [ny. n.] 67 + [3] p. Az 1949-ben alakult, állami Chemolimpex Vegyiáru Külkereskedelmi Vállalat képes propagandakiadványa francia nyelven ismerteti a magyar kozmetikai ipar termékeit. A kiadvány szappanok, borotvakrémek és fürdőolajok, fogkrémek, samponok, bőrápoló krémek, napolajok, púderek, alapozók, arcszeszek és illatszerek, babaápolási szerek és hintőporok kategóriáiban ismerteti a magyar kozmetikai ipar márkáit. A kiadvány 57 színes oldalt tartalmaz, valamennyi fejezet előtt feliratozott, oldalszámozott hártyapapír. A kötetet Káldor László grafikusművész tervezte. Bakos K. VI. 37. Aranyozott kiadói vászonkötésben. Jó példány, ritka.
1937 A magyar vidék áruháza 1937-1938. Filléres Divatház árjegyzék. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Illusztrált papírkötés, kopott borítóval, az elülső borítón kis szakadások, a hátsó borító szakadt, javított, az utolsó 1-2 lap szélein kis szakadások, 98 p.
cca 1910 Kallós Manó mezőgazdasági és műszaki kenőanyagok, kátrány-, aszfalt, bőr-, elszigetelő-lemez és az összes kátránytermékek vegyészeti gyára, hajtott, 31x23 cm.
cca 1930-40 Herkules maláta piskóta, Glasner Miksa Tápszergyár Rt., Bp., Király u. 56., dekoratív, illusztrált reklám, papír, Athenaeum coloroffset, hajtásnyommal, bal felső sarkában apró hiánnyal, (jobb széle vágott?), 11x16 cm