Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 115

cca 1970 A budapesti svéd nagykövetség meghívója Dr. Hafenscher Károly lelkész részére, Ruben Josefson svéd érsek látogatása alkalmából
13743.

Rufpreis:
1 600 HUF

cca 1974-77 Budapest, É-D-i metró (M3) építési sokszorosított tervrajzai a Klinikák megállónál, , csapágyházról, gépszállító folyosó ajtóról, végtárcsáról stb., össz. 6 db, részben Uvaterv felirattal és Metró Beruházási Vállalat bélyegzőivel. Karton mappában.
13744.

Rufpreis:
6 000 HUF

Művészek Vendég-könyve - Kobajasi Kenicsiró, Fischer Ádám karmesterek, Fényes Szabolcs, Petrovics Emil, Ránki György, Szokolay Sándor zeneszerzők és a magyar komolyzenei élet számos kiválóságának dedikálásával. 19 dedikációból, illetve négy aláírásból álló gyűjteményünk Lovas Tamás kottatáros munkája, a Magyar Állami Operaház munkatársa 1975 és 1976 között gyűjtötte gazdag kollekcióját. A dedikálók és aláírók listája:  * Karmesterek, zeneszerzők: Kobajasi Kenicsiró japán karmester; Daniel Barenboim argentin-izraeli karmester (aláírás); Erdélyi Miklós karmester; Farkas Ferenc zeneszerző; Fényes Szabolcs zeneszerző, operettszerző; Fischer Ádám karmester; Kósa György zeneszerző; Lendvay Kamilló zeneszerző; Petrovics Emil zeneszerző; Ránki György zeneszerző (kottarajzzal); Szokolay Sándor zeneszerző, karmester.  * Zenész: Perényi Miklós gordonkaművész, zeneakadémiai tanár. * Operaénekesek és -énekesnők: Carelli Gábor (tenor); Csengery Adrienne (szoprán); Gregor József (basszus); Melis György (bariton); Palcsó Sándor (tenor); Radnai György (bariton); Simándy János (tenor). * Énekesek: Katona Klári énekesnő; Sebestyén Márta népdalénekesnő (kottarajzos aláírás). * Színművészek: Huszti Péter és Piros Ildikó színművészek (aláírás). *** A gyűjtemény végén a gyűjtő négy oldalnyi jegyzete. Kézzel feliratozott, félvászon füzetben. Jó példány.
13745.

Rufpreis:
8 000 HUF
10

1980 Illyés Gyula (1902-1983) Kossuth-díjas költő, író autográf levele Kedves Uram megszólítással.
13746.

Rufpreis:
10 000 HUF

Maria Chiara, Jevgenyij Nyesztyerenko, Pitti Katalin operaénekesek és a nemzetközi zeneélet számos hírességének aláírt portréja, aláírása (1981) Gyűjteményünk a nemzetközi operavilág és zeneélet 1981. évi budapesti eseményeiről ad keresztmetszetet az itt fellépő művészek aláírásával, dedikációjával, aláírt vagy dedikált fényképével. Aláírt fénykép és aláírás: Edda Moser (sz. 1938) német operaénekesnő (szoprán) -- Carlo Cossutta (1932-2000) szlovén származású olasz operaénekes (tenor) -- Maria Chiara (sz. 1939) olasz operaénekesnő (szoprán) -- Jevgenyij Nyesztyerenko (1938-2021) orosz operaénekes (basszus) -- A King's Singers a cappella zenei társulat tagjai: Alastair Hume (kontratenor), Jeremy Jackman (kontratenor), Grayston Bill Ives (tenor), Anthony Holt (bariton), Simon Carrington (bariton), Brian Kay (basszus) -- Claudio Abbado (1933-2014) olasz karmester, zongoraművész -- Theo Adam (1926-2019) német operaénekes (basszus) -- Aloys és Alfons Kontarsky (1931-2017; 1932-2010) német zongoraművészek -- André Watts (sz. 1946) magyar származású amerikai zongoraművész -- Piero Cappuccilli (1926-2005) olasz operaénekes (bariton). /// Aláírás: Erich Werba (1918-1992) osztrák zongoraművész, karmester, zenekritikus és zenepedagógus -- Gustav Leonhardt (1928-2012) holland csemballista, régizenész, karmester és zenepedagógus -- Nicolai Gedda (1925-2017) német-orosz származású svéd operaénekes (tenor) -- Leonyid és Nyina Kogan (1924-1982) ukrán hegedűművész és zenepedagógus és lánya, ukrán zongoraművész -- Igor Ojsztrah (1931-2021) orosz hegedűművész -- Az ,,I Musici di Roma" olasz kamaraegyüttes tagjai: Arnaldo Apostoli (hegedű), Anna Maria Cotogni (hegedű), Claudio Buccarella (hegedű); Pina Carmirelli (hegedű); Massimo Paris (brácsa); Lucio Buccarella (nagybőgő), Maria Teresa Garatti (csemballó) -- Hamari Júlia (sz. 1942) operaénekes, zenepedagógus (mezzoszoprán) -- Lovro von Matačić (1899-1985) horvát karmester és zeneszerző -- Pedro Lavirgen (sz. 1930) spanyol operaénekes (tenor) -- Radu Lupu (1945-2022) román zongoraművész -- Alberto Erede (1909-2001) olasz karmester -- Shirley Verrett (1935-2010) amerikai operaénekesnő (szoprán) -- Nyikolaj Gjaurov (1929-2004) bolgár operaénekes (basszus) -- Jelena Obrazcova (1937-2015) orosz operaénekesnő (mezzoszoprán) -- Antonio Gades (1936-2004) spanyol táncművész, koreográfus -- Leonie Rysanek (1926-1998) osztrák operaénekesnő (szoprán) -- Luigi Nono (1924-1990) olasz zeneszerző -- Luigi Alva (sz. 1927) perui operaénekes (tenor) -- Wolfgang Gönnenwein (1933-2015) német karmester. /// Dedikáció: Pitti Katalin (sz. 1954) operaénekesnő (szoprán) -- Frankl Péter (sz. 1935) magyar származású brit zongoraművész. /// A kötet végén a gyűjtött aláírások, aláírt fényképek kézzel írt tartalomjegyzéke. Spirállal fűzött, aranyozott, kézzel feliratozott kartonborítóban. Jó példány.
13747.

Rufpreis:
12 000 HUF

Plácido Domingo spanyol operaénekes, Lorin Maazel amerikai karmester és a nemzetközi komolyzenei világ kiválóságainak aláírása (1983) Aláírás-gyűjteményünk a nemzetközi zenei élet számos, Budapestre látogató egyéniségének szignóját, aláírt fotóját hordozza. A gyűjtemény 1983-ban készült. Aláírt portré és aláírás: Lorin Maazel (1930-2014) amerikai karmester, zeneszerző és hegedűművész. /// Aláírás: Francisco Araize (sz. 1950) mexikói operaénekes (tenor) -- Ileana Cotruba (sz. 1939) román operaénekesnő (szoprán) -- Anna Tomowa-Sintow (sz. 1941) bolgár operaénekesnő (szoprán) -- Wilma Lipp (1925-2019) osztrák operaénekes (szoprán) és zenepedagógus -- Alexis Sigismund Weissenberg (1929-2012) bolgár születésű francia zongoraművész -- Plácido Domingo (sz. 1941) spanyol operaénekes, a ,,Három Tenor) egyike, két aláírás -- Walter Berry (1929-2000) osztrák operaénekes (bassz-bariton) -- Elisabeth Schwarzkopf (1915-2006) osztrák-német operaénekesnő (koloratúrszoprán) és zenepedagógus -- Bruno Leonardo Gelber (sz. 1941) argentin zongoraművész -- Tom Gunnar Krause (1934-2013) finn operaénekes (bassz-bariton) -- Pilar Lorengar (1928-1996) spanyol operaénekesnő (szoprán). /// Fűzve.
13748.

Rufpreis:
6 000 HUF
9

13749.

Rufpreis:
2 000 HUF

cca 1985 Keresztury Dezső (1904-1996) író, költő, korábbi politikus autográf verses sorai feleségének, Keresztury Máriának, a fraknói várat ábrázoló levelezőlapon: "Mindent simán leróva megérkeztünk Fraknóba: üdvözölnek az ősök s a régi ismerősök (...)". Keresztury Dezső autográf aláírásával.
13750.

Rufpreis:
4 000 HUF

cca 1990-2000 Rück család leszármazási táblája / családfája, nagyméretű, kihajtva: 117x83 cm
13751.

Rufpreis:
3 000 HUF

1991 Páskándi Géza (1933-1995) író, költő, publicista autográf ajándékozási sorai és aláírása fénymásolt kiállítás megnyitó szövegén, Aktív Art (Galériának, Hann Ferencnek), Tóth Szűcs Ilona és Tóth László képzőművészek tárlata alkalmából, 9 számozott oldal
13752.

Rufpreis:
2 800 HUF

1993 Csepel különválásáról tartott népszavazás hirdetménye kartonon 35x25 cm
13753.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Viaszpecsét-gyűjtemény, kb. 120 db, többségében valószínűleg XIX. sz., állami hivatali, ügyvédi pecsétek, stb. Műanyag dobozban.
13754.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF