Tétel

Rufpreis:

12 000 HUF

Beschreibung:

Maria Chiara, Jevgenyij Nyesztyerenko, Pitti Katalin operaénekesek és a nemzetközi zeneélet számos hírességének aláírt portréja, aláírása (1981) Gyűjteményünk a nemzetközi operavilág és zeneélet 1981. évi budapesti eseményeiről ad keresztmetszetet az itt fellépő művészek aláírásával, dedikációjával, aláírt vagy dedikált fényképével. Aláírt fénykép és aláírás: Edda Moser (sz. 1938) német operaénekesnő (szoprán) -- Carlo Cossutta (1932-2000) szlovén származású olasz operaénekes (tenor) -- Maria Chiara (sz. 1939) olasz operaénekesnő (szoprán) -- Jevgenyij Nyesztyerenko (1938-2021) orosz operaénekes (basszus) -- A King's Singers a cappella zenei társulat tagjai: Alastair Hume (kontratenor), Jeremy Jackman (kontratenor), Grayston Bill Ives (tenor), Anthony Holt (bariton), Simon Carrington (bariton), Brian Kay (basszus) -- Claudio Abbado (1933-2014) olasz karmester, zongoraművész -- Theo Adam (1926-2019) német operaénekes (basszus) -- Aloys és Alfons Kontarsky (1931-2017; 1932-2010) német zongoraművészek -- André Watts (sz. 1946) magyar származású amerikai zongoraművész -- Piero Cappuccilli (1926-2005) olasz operaénekes (bariton). /// Aláírás: Erich Werba (1918-1992) osztrák zongoraművész, karmester, zenekritikus és zenepedagógus -- Gustav Leonhardt (1928-2012) holland csemballista, régizenész, karmester és zenepedagógus -- Nicolai Gedda (1925-2017) német-orosz származású svéd operaénekes (tenor) -- Leonyid és Nyina Kogan (1924-1982) ukrán hegedűművész és zenepedagógus és lánya, ukrán zongoraművész -- Igor Ojsztrah (1931-2021) orosz hegedűművész -- Az ,,I Musici di Roma" olasz kamaraegyüttes tagjai: Arnaldo Apostoli (hegedű), Anna Maria Cotogni (hegedű), Claudio Buccarella (hegedű); Pina Carmirelli (hegedű); Massimo Paris (brácsa); Lucio Buccarella (nagybőgő), Maria Teresa Garatti (csemballó) -- Hamari Júlia (sz. 1942) operaénekes, zenepedagógus (mezzoszoprán) -- Lovro von Matačić (1899-1985) horvát karmester és zeneszerző -- Pedro Lavirgen (sz. 1930) spanyol operaénekes (tenor) -- Radu Lupu (1945-2022) román zongoraművész -- Alberto Erede (1909-2001) olasz karmester -- Shirley Verrett (1935-2010) amerikai operaénekesnő (szoprán) -- Nyikolaj Gjaurov (1929-2004) bolgár operaénekes (basszus) -- Jelena Obrazcova (1937-2015) orosz operaénekesnő (mezzoszoprán) -- Antonio Gades (1936-2004) spanyol táncművész, koreográfus -- Leonie Rysanek (1926-1998) osztrák operaénekesnő (szoprán) -- Luigi Nono (1924-1990) olasz zeneszerző -- Luigi Alva (sz. 1927) perui operaénekes (tenor) -- Wolfgang Gönnenwein (1933-2015) német karmester. /// Dedikáció: Pitti Katalin (sz. 1954) operaénekesnő (szoprán) -- Frankl Péter (sz. 1935) magyar származású brit zongoraművész. /// A kötet végén a gyűjtött aláírások, aláírt fényképek kézzel írt tartalomjegyzéke. Spirállal fűzött, aranyozott, kézzel feliratozott kartonborítóban. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk