cca 1930 Kálmán Kata (1909-1978) fotóriporter és fotóművész felvétele, 1 db modern nagyítás, jelzés nélkül, a néhai HA-FA könyvsorozat illusztrálására gyűjtött fényképek archívumából, 21x15 cm
cca 1930 A házi kiskedvenc háromkerekű bringát kapott, 1 db modern nagyítás, jelzés nélkül, Pánczél György (1920-?) filmtörténész hagyatékából (régi hírügynökségi fotógyűjteményéből), 21x15 cm
1924 Edward Steichen (1879-1973) amerikai fotóművész felvétele (Csipke mögött), 1 db modern nagyítás Réti Pál (1918-1989) budapesti fotóművész hagyatékából, aki fotóművészeti, fotótörténeti előadásaihoz gyűjtött (sokszor csere vagy levelezés útján) illusztrációs anyagokat az 1960-as, 1970-es években, a Népművelési Intézetben betöltött ,,fotóművészeti referens" állásában, jelzés nélkül, 21x15 cm
cca 1890-1910 Vegyes keményhátú portré, táj és városrészlet fotó tétel, össz. 9 db, többek közt Zágráb/Agram Akadémia; Faaki-tó, Ausztria; portrék budapesti (Kurzweil, Koller, Strelisky) és kassai műtermekből (Skalnik és Fia), részben kopott és sérült, 10,5x16,5 és 21x13 cm közötti méretekben