Magyar Pantheon az 1825-1827. Pozsonyban tartott országgyűlések emlékezetére. Alapította 's kiadta Ponori Thewrewk József. Az ismeretlen teljes sorozatból 15 db rézmetszetű portré, egyházi és világi főemberek portréja az ábrázolt személy kézjegye és titulusa, alatta címere. 23x32 cm Korabeli sérült gerincű félvászon kötésben, egy-két lapon foltok. + sorozat 2. és 3. füzetének jó állapotú borítói, rajtuk a képek jegyzékével., Maguk a borítók nagyon ritkák.