Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

Beschreibung:

Harrer, Gustav (herausg.): Festgabe für 1860. Für die reifere Jugend von 11 bis 15 Jahren. Aus den Manuscripten der Verlagshandlung sorgsam ausgewählt von Gustav Harrer. Mit colorirten Bildern. Nach Zeichnungen von Anton Breith. Stuttgart, 1860. Verlag von Rudolph Chelius (Druck der K. Hofbuchbruckerei zu Guttenberg in Stuttgart). 1 t. (kézzel színezett, kőnyomatú címkép) + [2] + 222 p. + 7 t. (kézzel színezett kőnyomatok) + 1 melléklet (egyleveles). Rudolph Chelius stuttgarti gyermekkönyv-kiadó elbeszélésgyűjteménye mindkét nembeli serdültebb ifjak (a 11-15 éves korosztály) számára. A kötet kézzel színezett, kőnyomatú címképe és táblája Anton Breith grafikusművész munkája. A gót betűkkel nyomott kötet elbeszélései: Julie von Grossmann: Die Flucht eines Schulknaben - Clementine Helm: Die klienen Sänger - Marie von Roskowska: Giampietro Gaffori, Historische Erzählung aus Corsika's Vorzeit - Amélie Godin: Das Bild - Balladen von Gustav Harrer und Amélie Godin. Az első előzéken és a címkép verzóján régi tulajdonosi bejegyzés, a leveleken enyhe foxing, néhány levélen apró, halvány foltosság. Mindkét oldalán nyomott egyleveles mellékletként a kötet elé fűzve a kiadó németföldi és külföldi könyvterjesztőinek forrásértékű listája, köztük a pozsonyi, soproni, kassai, iglói, aradi, nagyszebeni, brassói kereskedők nevesítésével. Aranyozott gerincű korabeli vászonkötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk