Tétel

Rufpreis:

5 000 HUF

Beschreibung:

Ferry, [Louis de Bellemare] - Gaál Mózes, idősebb: A cserkésző. Ferry elbeszélése nyomán a magyar ifjúságnak elmeséli: Gaal Mózes. (Dedikált.) Budapest, 1924. Légrády-Nyomda és Könyvkiadó Rt. 272 p. Dedikált: ,,Magdikának Mózsi bácsi. 1924. XII/24." Louis Ferry de Bellemare (1809-1852) kalandregényíró észak-amerikai vadonban játszódó indiánregényét Mühlbeck Károly szövegközti grafikái kísérik. Az eredeti nyelven 1853-ban megjelenő regény első magyar fordítása 1875-ben jelent meg a Légrády kiadó gondozásában, Hanthó Lajos és Hoffmann Gyula fordításában, Gaál Mózes a kiadó kérésére alaposan átdolgozta a régi kiadást. Színes, illusztrált, enyhén kopott gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk