Tétel

Rufpreis:

5 000 HUF

Beschreibung:

Sévigné, Madame de [Marie de Rabutin-Chantal, marquise de Sévigné] Lettres de Mme de Sévigné. Précédées d'une notice sur la vie et du traité sur le style épistolaire de Madame de Sévigné. Par M. Suard. Paris, 1866. Libraire de Firmin Didot Freres, Files et Companie - Imprimerie de l'Institut. 1 t. (címképen a szerző acélmetszetű mellképe) + 651 + [1] p. Marie de Rabutin-Chantal (1626-1696), Sévigné márkijának özvegye, francia nemesi családból származó írónő, a XVII. század egyik legjelentősebb levelezője. A gondos nevelésben részesült arisztokrata hölgy hamar megözvegyült, a párizsi udvarba is bejáratos márkiné hol bretagne-i kastélyában, hol az udvarban tartózkodva nevelte gyermekeit. A francia udvar pletykáiról, a mindennapi életről lebilicselően, csipkelődő módon levelező írónő hosszú élete során 1600-nál is több levelet írt, eleinte arisztrokrata levélpartnereihez, később, Provance-ba házadosodó lányához. A csiszolt stílusáról és életmódtörténeti részleteiről nevezetes írónő leveleit már 1697-től elkezdték kiadni, a teljes kiadásra azonban csak III. Napóleon császársága idején, 1862-1867 között került sor. Kiadványunk a teljes korpuszból a legjellegzetesebb leveleket adja közre, 318 levelet az 1655-1696 közötti időszakból. A levélválogatás előtt alapos bevezető életrajzi esszé, valamint rövid tanulmány Madame de Sévigné episztoláinak stílusművészetéről. Aranyozott, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű korabeli egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk