Mocsáry Lajos: A régi magyar nemes. Észrevételek Grünwald Béla "A régi Magyarország czímű" munkájára. Bp., 1889, 4+347 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé körbevágott.
A címlapon "Magyary-Kossa István Könyvtára" és "Magyary Ferenc" bélyegzéseivel és névbejegyzésével.