Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 331

Urbán Ádám: Cirkusz a függöny mögött. Bp., 2021, Nemzeti Cirkuszművészeti Központ. Gazdag fotóanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
19731.

Rufpreis:
8 000 HUF

Jaennicke, Friedrich: Grundriss der Keramik in bezug auf das Kunstgewerbe. Eine historische Darstellung ihres Entwickelungsganges in Europa, dem Orient ind Ostasien von den ältesten Zeiten bis auf die Gegenwart. Ein zuverlässiger Führer für Kunstfreunde, Sammler, Fabrikanten, Modelleure und Gewerbeschulen wie auch als Ergäzung zur Kunstgeschichte. Mit circa 400 Illustrationen und über 2500 Marken und Monogrammen. Stuttgart, 1878. Verlag von Paul Neff (Druck von Emil Müller). [4] + 808 p. + 23 t.; 96 p. (művészszignók katalógusa). Első kiadás. Johann Freidrich Jaennicke (1831-1907) német vasúti tisztviselő, rovarkutató és művészeti író művészettörténet monográfiája, mely az európai és ázsiai kerámiaművészet sok évszázadának történetét tekinti át, oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal. A művészetbarátok és képzőművészeti iskolák számára írt áttekintés időrendben, majd országonkénti beosztásban tárgyalja a jeles képzőművészeti ágat. Függelékben, újrakezdődő lapszámozás szerint a Friedrich Jaennicke szerkesztette kerámia- és fajanszjegy gyűjtemény, mely a neves alkotók szignóit veszi lajstomba ,,Marken und Monogramme auf Fayence, Porzellan, Steinzeug und sonstigen keramischen Erzeugnissen" címmel. Az első előzéken könyvkötői könyvjegy, valamint Ex libris. Aranyozott, álbordázott korabeli félbőr kötésben (Szalatnai és Weichner utódja Weichner Géza könyvkötészete, Budapest), az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén, védőborítóban, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.
19732.

Rufpreis:
8 000 HUF

Sotheby's árverési katalógus, japán régiségek témában (Fine Japanese Works of Art), London, 1985, színes és fekete-fehér képekkel rendkívül gazdagon illusztrált.
19733.

Rufpreis:
3 000 HUF

Benczúr Gyula emlékére 1921 április 17-én a Szépművészeti Múzeumban tartott ünnepélyen elmondott beszédek. (Békéscsaba), 1921 Tevan Nyomda és Könyvkiadóvállalat. 68 + [6] p. Összesen 150 példányban készült Tevan-kiadvány: Benczúr Gyula festőművész (1844-1920), az akadémista festészet kiemelkedő alakja, a Magyar Tudományos Akadémia tiszteletbeli tagja emlékére elmondott beszédek gyűjteménye. A beszédeket mondták: Pekár Gyula államtitkár, Beöthy Zsolt, a Kisfaludy-Társaság elnöke, Lyka Károly művészettörténész, Nádler Róbert festőművész, Dudits Andor festőművész, gróf Andrássy Gyula, Sasi Szabó László nyíregyházi politikus, Vietórisz József költő. Az első előzéken az 1921-ben alapított Benczúr Társaság köremblémája. Enyhén sérült gerincű kiadói kartonkötésben, Lőrincz Ernő antikvárius, szakíró által feliratozott védőborítóban.
19734.

Rufpreis:
6 000 HUF

19735.

Rufpreis:
12 000 HUF

Fajó János: Kialakulás. Pauker, Bp., 2012. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőtokban. Fajó János (1937-2018) Kossuth-díjas festőművész által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek DEDIKÁLT!
19736.

Rufpreis:
6 000 HUF

19737.

Rufpreis:
8 000 HUF

Kotsis István: A középeurópai renaissance építőművészet alaktana. Bp. 1927. Németh József. 89 l. 2 sztl. lev. 245 mm. Szövegközti képanyaggal. Fűzve, kiadói borítóban, jó állapotban
19738.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

Neugebauer, R(udolf) - Orendi, J(ulius): Handbuch der Orientalischen Teppichkunde. Leipzig, 1923. Verlag von Karl W. Hiersemann. XII. 246 l. 3 sztl. lev. XVI+(1) tábla (ebből 16 színes), 1 térkép (kihajtható). /Hiersemanns Handbücher Band IV./ Kiadói, festett egészvászon kötésben. Keleti szőnyegek átfogó bemutatása
19739.

Rufpreis:
6 000 HUF

Ian Pickford: Antique Silver. Suffolk, 1999, Collector's Club, egészvászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Színes és fekete-fehér képanyaggal gazdagon illusztrált kiadvány.
19740.

Rufpreis:
5 000 HUF

Sík Csaba: Picasso. (DEDIKÁLT). Bp., 1985, Helikon. Első kiadás. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Sík Csaba (1934-1997) művészeti író, kritikus, művészettörténész által Dr. Buda Béla (1939-2013) orvos, pszichiáter részére DEDIKÁLT példány.
19741.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Lesznai Anna élete és művészete 1-2. Enigma 51-52. Szerk.: Török Petra. Bp., 2007, Meridián-2000. Kiadói papírkötés.
19742.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF