Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

Beschreibung:

Raith Tivadar költeményei, Rilke-fordítása és geopolitikai tanulmánya (4 számozott, aláírt mű, egybekötve) 1. Raith Tivadar: Ölelés keresztje. Versek. (Számozott, aláírt.) Budapest, 1923. Magyar Írás (Globus Nyomdai Műintézet) [48] p. Raith Tivadar (1893-1958) költő, író, üzemgazdasági szakíró összesen 500 példányban megjelent verseskötetének számozott, aláírt példánya: ,,Ez a könyv a 301-ik példány. Raith Tivadar [aláírás].'' (Kelő nap sorozat, 3. kötet.) 2. Raith Tivadar: Küzdelem, Halál, Isten [Versek.] (Számozott, aláírt.) Budapest, 1922. Magyar Írás (Globus Nyomdai Műintézet) [48] p. Összesen 500 példányban megjelent kötet számozott példánya: ,,Ez a könyv a 266-ik példány. Raith Tivadar [aláírás].'' (Kelő nap sorozat, 2. kötet.) 3. Raith Tivadar: Keleteurópa ismeretlen föld. Budapest, (1927). Magyar Írás (ny. n. ) 32 p. A szakíró geopolitikai tanulmánya először francia nyelven jelent meg (Párizs, 1926). Tanulmányában a szerző amellett érvel, hogy a teljességgel önálló fejlődésű Kelet-Európa felosztása nyugati gyarmatosító érdekeket szolgált, és a békeszerződés revíziójára van szükség, megteremtve a balkáni népek unióját, a magyarlakta területek egyesülését és egy orosz államszövetséget. 4. Rilke, Rainer Maria: Ének Rilke Kristóf Kornét szerelméről és haláláról. Raith Tivadar fordítása. (Számozott, aláírt.) Budapest, 1923. Magyar Írás (Kisfaludy-nyomda). [36] p. Összesen 550 példányban megjelent Rilke-fordítás számozott példánya: ,,Ez a könyv a 464-ik példány. Raith Tivadar [aláírás]''. A kétszínnyomású címoldal fametszetét Csöre Erzsébet festőművész rajzolta. (Kelő nap sorozat, 5. kötet.) Aranyozott gerincű korabeli vászonkötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk