https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
Kontinuierlich Online-Auktionen
Tétel

[Pulszky Romola] Nijinsky, Romola: Nijinsky. By Romola Nijinsky, his ...

Das Lot is nicht erreichbar

1

Rufpreis:

8 000 HUF
21,68 EUR, 25,00 USD

Zahl der Gebote:

0

Beschreibung:

[Pulszky Romola] Nijinsky, Romola: Nijinsky. By Romola Nijinsky, his Wife. With 16 Illustrations. (Dedikált.) Hamburg, (1935). The Albatross Verlag (Printing and Binding by Oscar Brandstetter, Leipzig). 372 + [12] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag a balettművész fellépéseiről). Első kiadás. Dedikált: ,,To P. F. and the memory of May 20th [19]36 with all my affection. R[omola]". Vaclav Fomics Nizsinszkij (1888-1950) lengyel származású orosz balettművésznek, a XX. századi balett megújítójának élettörténete felesége tollából. Pulszky Romola művész családba született, apja Pulszky Károly művészettörténész, anyja Márkus Emília színésznő. A Cári Balett budapesti fellépésén találkozott először a karrierje csúcsán álló Nizsinszkijjel, akibe azonnal beleszeretett; rövid időn belül összeházasodtak. A cári balett vezetője, a balettművészt híressé tevő Szergej Gyagilev ezt követően Nizsinszkijt kitette társulatából, innentől a táncművész saját társulatával járta a világot. Az 1920-as évek elején Nizsinszkij elméje elborult; a Budapesten élő házaspár a világ jeles pszichiátereit kereste fel, lényegében eredménytelenül. Pulszky Romola férje karrierjének teljességét tekinti át, a miatta vállalt konfliktusokra és a nemzetközi balett-élet számos részletére kitérve. A világsikerű kötet 1935-ben magyarul is megjelent a Nyugat kiadó gondozásában, Lengyel Lydia fordításában. (The Albatross Modern Continental Library. Volume 262.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű, enyhén hiányos kiadói borítóban. Jó példány.

Teilen:

Facebook

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse