Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

Beschreibung:

Kiss József: Kiss József költeményei. Ferenczy Károly, Grünwald Béla, Hollósy Simon, Réti István, Thorma János képeivel. Budapest, [1897]. Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [6] + 191 + [5] p. + 29 t. (ebőől 17 hártyapapírral védett heliogravűr). Folio. Kiss József reprezentatív versgyűjteményét az egy évvel korábban indult nagybányai művésztelep alapító festőművészei illusztrálták. Oldalszámozáson belül további két egész oldalas és huszonkilenc szövegközti illusztrációval. Néhány levél fűzése meglazult. Gellér (A szecessziós könyvillusztráció Magyarországon, 1895-1925) 23.8. Díszesen aranyozott, vaknyomásos, gerincén enyhén sérült kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest). Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk