Folklórismeret. Az alapfokú művészetoktatás, művészeti gimnáziumok, táncos szakképesítés, és a tanárképző főiskolák tananyaga. Szerk.: Sólymos József. A szerkesztő, Sólymos József által DEDIKÁLT példány. Debrecen, 2002, Szerzői, 388 p. Kiadói papírkötés.
Platon's Werke. Vierte Gruppe: Die Platonische Kosmik. Erstes Bändchen. Zehn Bücher vom Staate. Erstes Bändchen. Einleitung und Buch I-II, von Wilh. Sigm. Teuffel. + Fünftes Bändchen. Buch X nebst ausführlicher Inhaltsübersicht und Ideengang von Dr. Wilhelm Wiegand. [Egybekötve]. Griechische Prosaiker in neuen Uebersetzungen. Stuttgart, 1855, J. B. Metzler'schen Buchhandlung, 516 p.; 2 sztl. lev.+ 522-632 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal.
Rousseau,J[ean]-J[acques]: Les Confessions de - - -. [Vallomások.] Préface de Georges Lecomte de L'Académie Francaise. Paris,én.,Firmin-Didot et C. Francia nyelven. Kiadói papírkötés.
Menedzsment a XXI. században. Tanulmányok Gaál Zoltán 60. születésnapjára. (DEDIKÁLT). Veszprém, 2007, Pannon Egyetem Szervezési és Vezetési Tanszék. Kiadói papírkötés. Dr. Gaál Zoltán (1947-2022), a Pannon Egyetem Szervezési és Vezetési Intézeti Tanszék professzora által DEDIKÁLT példány.
4 db nemzetiségi témájú könyv: Tilkovszky Loránt: Hét évtized a magyarországi németek történetéből 1919-1989.; Nemzetiség és magyarság. Nemzetiségpolitika Magyarországon Trianontól napjainkig.; Zielbauer György: Adatok és tények a magyarországi németség történetéből (1945-1949).; Kővágó László: Nemzetiségek a mai Magyarországon. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
Schmidt József: Az itáliai nyelvcsalád helyzete az indogermán nyelvek körében. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből, XX. köt. 2. sz. Bp., 1907, MTA (Franklin-ny.), 73 p. Modern műbőr-kötésben, az eredeti (elülső és hátsó) papírborító bekötve, kisebb lapszéli foltokkal.
Richard Böck: Der Deutschen volkszahl und sprachgebiet in den europäischen staaten. Berlin, 1870. J. Guttentag. 308 p. + Kiadói papírborítóval. egy lap (238. Hiányzik) szétvált füzéssel