Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF

Beschreibung:

Marx, [Karl] - Engels, [Friedrich]: A kommunista kiáltvány. Marx Károly és Engels Frigyes bevezetéseivel és Kautsky Károly előszavával. Fordította: Szabados Sándor. Budapest, 1918. Népszava-Könyvkereskedés (,,Világosság"-ny. Rt.) 66 + [2] p. Minden idők egyik legnevezetesebb politikai kiáltványa eredeti nyelven először 1848-ban jelent meg; az osztályharc elméletét hirdető írást a 19. század folyamán számos nyelvre lefordították. Első magyar kiadása 1896-ban jelent meg, Krejcsi Rezső fordításában. Szabados Sándor 1906. évi fordítása egy Marx-kötet részeként jelent meg, ezt követte Kunfi Zsigmond fordítása, 1913-ban. Az első világháború utolsó éve két új magyar kiadást is hozott, Kun Béláét, mely Moszkvában jelent meg, illetve Szabados Sándor fordításának újrakiadását, mely a háborús összeomlást követően jelent meg, Karl Kautzky előszavával, valamint a szerzőpáros kettős előszavával. (Munkáskönyvtár, 10. füzet.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Részben felvágatlan példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk