1940 Láthatár. Kisebbségi kultúrszemle. Külföldi magyarok és középeurópai népek szellemi életének figyelője. VIII. évf. 1940. 9., 11. és 12. száma. Kiadói papírkötés, foltos borítókkal, 12. sz. borítójának hátoldala sérült és hiányos, részben felvágatlan példányok.