A mi Budapestünk sorozat 5 kötete: Gerle János: Századforduló.; Prohászka László: Lovas szobrok.; Gál Éva: Margitsziget.; Hajós György: Hősök tere.; Gábor Eszter: Budapesti villák. Bp., 1997-2001, Budapest Főváros Önkormányzata. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Genthon István: Budapest múltja és művészete. Kincsestár. Bp.,1932., Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Heltai, Franz: Das neue Zentralgaswerk. Der Haupt- und Residenzstadt Budapest. Hrsg. von Dr. - -.Bp., 1910, Druckerei Haupt- und Residenzstadt, 6+89 p.+2 t. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen javítással.
Dr. Thirring Gusztáv: Budapest környéke. Gyakorlati kalauz kirándulók, turisták és a természet kedvelői részére. Bp., 1900, Magyar Turista-Egyesület Budapesti Osztálya. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes állapotban, kopott, sérült borítóval, kissé hullámos lapokkal, helyenként ázásnyomokkal, néhány kijáró lappal.