Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

Beschreibung:

Magyar politikai és közigazgatási compass (1919-1939). Szerkesztette: Madarász Elemér (Budapest, 1939). Magyar Politikai és Közigazgatási Compass kiadóvállalata (Athenaeum Rt. ny.) 755 + [1] p. Részlet az előszóból: ,,Húsz évvel a világháború vérzivatara után, 1938. év végén határoztuk el, hogy történelmi forrásmunka keretében közreadjuk a magyar politikai és közigazgatási élet személyi kiválóságainak nagy gyűjteményét". A munka túlnyomó része szövegközti portrékkal kísért személyi adattár a magyarországi és felvidéki, kárpátaljai politika és közigazgatás fontos személyeiről, az adattárak előtt az elmúlt húsz év külpolitikai, közigazgatási és kultúrtevékenységi történetének áttekintése tanulmányokban. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk