Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

Beschreibung:

Nadányi Zoltán (szerk.): Bihar-vármegye. Budapest, 1938. Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala (Sárik Gyula és Géza ny., Budapest-Cegléd). 519 + [1] + 167 + [1] p. + 5 t. (kétoldalas). A trianoni döntéssel kettészakított Bihar vármegye helytörténeti, statisztikai, gazdaságföldrajzi, néprajzi, szociográfiai monográfiája, oldalszámozáson belül Nagy István karikatúráival, Bély János szövegközti rajzaival, egész oldalas és szövegközti térképvázlatokkal. Jóllehet a kötet igen erősen hangsúlyozza a megyeszékhelytől, Nagyváradtól való elszakítás gazdaságilag és kulturálisan egyaránt megrendítő hatását, ám egyúttal számos passzust szentel a bihari nép életrevalóságának ecsetelésére. A monográfia szövege után újrakezdődő oldalszámozással az adatközlők társadalomtörténeti szempontból is tanulságos adattára. Példányunk előzékein és számos oldalon halvány foltosság, kötetünk fűzése enyhén meglazult. (Magyar városok és vármegyék monografiája XXV. kötet.) BOEH VII 5565. Aranyozott, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán Bihar vármegye aranyozott, dombornyomású címerrajzával.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk