Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

Beschreibung:

Kronstadt. Erster Teil. (Herausgegeben von Erich Jekelius.) [Unicus, több nem jelent meg.] [Brassó] Kronstadt, (1928). Verlag Burzenländer Sächs[ische] Museum. 271 + [1] p. + 100 t. (négy duplaoldalas). Egyetlen kiadás. Az erdélyi szászok által lakott Barcaságról szóló monográfiasorozat Brassóról szóló első része [a második kötet megjelenéséről nincs tudománsunk.] Kötetünk Brassó helytörténetére, azon belül is városszerkezetének, épített örökségének történetére koncentrál, oldalszámozások közt számos egész oldalas és szövegközti ábrával, alaprajzzal, homlokzati rajzzal gazdagon illusztrálva. A kötet szerkesztője Erich Jekelius geológus és genealógus, a Barcasági Szász Múzeum későbbi igazgatója. Az első nyomtatott oldalon régi ajándékozási bejegyzés, egy levélen kisebb ragasztás. (Das Burzenland. 3. Band.) Aranyozott gerincű. korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány. Nagyon ritka!

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk