Erdély. Szerk.: Deér József. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat, 283+(3) p.+ 136 (képtáblák) t.+ 20 (térképek) t. Rendkívül gazdag, fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva, 3 db térkép-melléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, javított kötés. címlap nélkül