Róna Sámuel:
A buja vagy nemi betegségek. Egyetemi előadásai fonalán orvosoknak és orvostanhallgatóknak írta Róna Sámuel.
Budapest, 1894. Dobrowsky és Franke (Neuwald Illés ny.) XII + 659 + [1] p.
Oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval. Az első előzéken, az első nyomtatott oldalon és a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Példányunk oldalsó lapszélein foltosság.
Győry 130. o.
Poss.: Mihálkovics Elemér. [Mihálkovics Elemér (1879-1952) nőgyógyász, a Szent István kórház igazgató főorvosa.]
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen fent apró sérüléssel, márványmintás festésű lapszélekkel.