Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF

Beschreibung:

Márai Sándor: Föld, föld!... Emlékezések. Toronto, (1972). Vörösváry Publishing (Printed by Weller Publishing Co.) 312 p. Első kiadás. Visszaemlékezésében Márai Sándor legfőképpen a koalíciós idők (1945-1948) záruló világának fojtó levegőjét írja le erős személyességgel, egészen addig, amíg úgy nem dönt, hogy el kell hagynia az országot. Míg az azonos korszakról szóló ,,Napló'' inkább apró, irodalmi mozaikdarabokból áll össze, a ,,Föld, föld!...'' hosszabb, korjellemző történeteket tesz közzé. Az irodalmi emlékezet a ,,Föld, föld!...''-et az ,,Egy polgár vallomásai'' valódi folytatásának tekinti. Mészáros 141. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk