Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1929], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval, laza fűzéssel, elejében a lapok kijárnak.