Vihar Béla: Sárga könyv. Adatok a magyar zsidóság háborús szenvedéseiből 1941-1945- Bp. Hechaluc. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé levált, viseltes állapotban.
Szemző Gyula: A zsidó ifjú és a barmicvó könyve. A zsidó vallás és szertartásai. Ünnepeink és jelentőségük, a háftórák tartalma és héber szógyűjtemény. Összeáll.: - -. Bp.,[1931], Jakab M. H.-ny., 110+1 p. Lakos Alfréd rajzaival, egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó borító alsó sarkán törésnyommal, kissé laza fűzéssel, egy foltos lappal.
Scheiber Sándor (szerk.): A Májmúni kódex. Móse Májmúni és törvénykódexe. Bp., 1980, Magyar Helikon - Corvina. Kiadói egészműbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban, a kötéstáblán kis sérüléssel, jó állapotban.
The illustrated history of the Jewish people. Edited by Nicholas de Lange. Toronto, 1997, Key Porter. Angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Patai József: Az új Palesztina útjain. Bp., [1938], Múlt és Jövő, 289+3 p.+ 32 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérülésekkel, néhány lapon szakadással, sérüléssel.
Ararát. Magyar zsidó évkönyv az 1942. évre. Szerk.: Komlós Aladár. Bp., 1942, Országos Izr. Leányárvaház, 170 p.+4 t. (kétoldalas). Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos gerinccel.
Ararát. Magyar zsidó évkönyv az 1944. évre. Szerk.: Komlós Aladár. Bp., 1944, Országos Izr. Leányárvaház (Hungária-ny.), 155+(5) p.+ 4 (kétoldalas) t. Kiadói papírkötés, sérült, a könyvtesttől elváló borítóval, az 1-16. oldalak kijárnak.
Fedor Ágnes: Sárga nárcisz. Egy marék vers. 1939-1945. Bp., 1945, Magyar Téka, 47+1 p. Második kiadás. A címlap és a rajzok Sinkó Károly munkái. Kiadói illusztrált papírkötés.