Brisits Frigyes: A XIX-ik század első fele. A szerző, Brisits Frigyes (1890-1969) Szent Imre Gimnázium tanára,majd igazgatója, irodalomtörténész, Vörösmarty kutató által DEDIKÁLT példány! A magyar irodalom története V. kötet. Bp.,1939, Szent István-Társulat. Kiadói egészvászon kötés.