1941 A. M. kir. Államvasutak szatmárnémeti fiúnevelő intézetének és árvaházának megnyitó ünnepe. Korabeli fotókat tartalmazó album a megnyitón Horthy István, helyi és országos notabilitások. Látványos, szép fotók, kiváló állapotú aranyozott vászonkötésű albumban összesen 34 db fotóval 28x20 cm