A nyomdászmester. Vezérfonál a nyomdaipari mestervizsgákhoz. (Bp., 1939), Budapesti Sokszorosítók Ipartestülete (Pápai Ernő-ny.), 230+(2)+XIV+(4) p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, a gerincen apró sérülésekkel, tulajdonosi névbejegyzéssel.