Dr. Berczeller Lászó: A tápszerhatástan alapvonalai. Bp., 1923, Athenaeum, 191+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, egy lapon ceruzás firkával.
Pfenning Gyula: Szőlő a Duna-Tisza közén. Kecskemét, [1988], Bács-Kiskun Megyei Tanács. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval, a könyv végén több kijáró képtáblával. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Ezer jó tanács. Mühlbeck Károly 150 rajzával. Bp., é.n. Singer és Wolfner. Hasznos háztartási tanácsok gyűjteménye. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,
Halász Zoltán: A 100 leghíresebb magyar recept. h. n. , 1991, Magyar Világ Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben. + Rob Alcraft: Fűszerek. hn., 2004., Kudos&Illia. Kiadói kartonált papírkötés.
Gundel Imre és Harmath Judit: A vendéglátás emlékei. A pesti, budai, óbudai fogadók, vendéglők, korcsmák, serházak, kávéházak, mulatók, cukrászdák és egyéb vendéglátóhelyek életéből. Bp, 1982, Közgazdasági és Jogi. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé kopott, kissé szakadt, javított papír védőborítóban.
Szuhács János - Pénzes Antal: Mezőgazdasági és ipari ismeretek. III. köt.: Állattenyésztés. A polgári fiúiskolák III. osztálya számára. Bp., 1934, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 71+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.