Tétel

Katalognummer:

11524.
Beendet 455. Fernauktion
Porzellan

Rufpreis:

40 000 HUF

Beschreibung:

1939, Herendi Térdelő Király votív szobor. Terv.: Gácser Kata. Kézzel festett, jelzett, kis kopással, m: 9 cm. Rendkívül ritka! /// "Dobrovits Aladár volt az, aki, e jeles jubileumot összekötve az egyiptomi kiállítás megnyitásával, felkérte a Herendit, hogy készítse el a gyűjtemény néhány egyiptomi istenszobrának és amulettjének színes porcelánmásolatát is. A porcelángyár Gácser Kata szobrász- és porcelánművészt bízta meg a feladattal, aki összesen tizennégy műtárgy kézzel festett porcelánba való átfogalmazását készítette el"

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras