Tóth László: Magyarország történelme. Bp., 1944., Gondolat Kiadás,(Pátria-ny.), 450 p. + 28 (két oldalas) t. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül 10 dupla oldalas térképpel is illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, javított kötéssel és gerinccel, 4 hiányzó táblával.