Vegyes borászati témájú kiadvány, 6 kötet: Dr. Laposa József: Villány. A magyar borvidékek ékessége. The Jewel of Hungarian Wine Regions. Bp., 1995, Magyar Borkereskedők Egyesülése. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.; Dr. Töttős Gábor: A szekszárdi szőlő és bor. A történelmi borvidék története a kezdetektől a II. világháborúig. Szekszárd, 1987, (Szekszárdi Nyomda). Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.; Török Sándor - Merz Árpád: Magyar borkultúra Bp., 1997. Mezőgazda. Kiadói kartonált papírkötésben, átsatírozott ajándékozási sorokkal.; Egri borok könyve. Szerk.: Csizmadia László. A felvételeket készítette: Szelényi Károly. Eger, 1997, Magyar Képek/F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.; Die Weine von Eger. Eine ungarische Tradition im Aufbruch. Redaktion: Csizmadia László. Fotos: Szelényi Károly. Eger, 1997, Magyar Képek/F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.; Die Weine aus dem Mátravorland. Redaktion: - - . Fotos: Szelényi Károly. Bp., 2001, Magyar Képek. Gazdag képanyaggal illusztrál. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.;
Váncza József: A mi süteményeskönyvünk. Váncza sütőpor receptkönyve. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Az 1986-as kiadás reprint kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, az utolsó lap szakadt, jó állapotban.
Halász Zoltán: A 100 leghíresebb magyar recept. h. n. , 1991, Magyar Világ Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben. + Rob Alcraft: Fűszerek. hn., 2004., Kudos&Illia. Kiadói kartonált papírkötés.
Dr. Berczeller Lászó: A tápszerhatástan alapvonalai. Bp., 1923, Athenaeum, 191+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, egy lapon ceruzás firkával.
Prohászka Ferenc: Szőlő és bor. Bp., 1971, Mezőgazdasági Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. + Magyar szőlő- és borgazdaság. Szerk.: Nádasdi János. Bp., é.n., VT Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat. Négy nyelven (magyar, német, angol, francia). Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, egy lapon hiánnyal.