Charles C. Turner: Küzdelem a levegő meghódításáért. Ford. Fröhlich Károly. Ismeretterjesztő Könyvtár. Bp., 1916, Franklin. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott,festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, hiányzó címlappal és egy kijáró képtáblával, foltos lapélekkel.
Opfermann, H. C.: Farbenfilm in Deiner Kamera. Halle (Saale), 1940, Wilhelm Knapp, 32 p.+ 8 (színes) t.+ (8) p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült.
Döring, Wolf H.: Farbenfotos leicht gemacht. Harzburg, 1942, Heering-Verlag, 79+(1) p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Instruction Book for Crystal Calibrated Wavemeter Type TE-149. Montreal, 1941, RCA Victor Co. Ltd., 38 p.+ 5 (fekete-fehér fotók) t.+ 5 (kihajtható műszaki rajzok) t. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, belül jó állapotban.
Kulin György: A távcső világa I-II. Bp., 1941, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félvászon kötés, képekkel, ábrákkal illusztrált, egyik eredeti papírborítóval