Vajda László: Nagy magyar utazók (19. század). Bp., 1951, Művelt Nép. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér képekkel, kihajtható térképekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 5000 példányban. A szerző által DEDIKÁLT.