Balassagyarmat története 896-1962. Szerk.: Balogh Sándor et al. (A szerkesztőbizottság 9 tagja által aláírt példány!) Balassagyarmat, 1977, Balassagyarmat Város Tanácsa, 656 p. + (48) p. (fekete-fehér képek). Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2500 példányban.