Bücher: Militaria

Zahl der Lose: 27

A volt cs. és kir. 4. huszárezred története. II. köt. 1902-1919. Bp., 1929, Stádium, 283+(1) p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, sérült gerinccel, az elülső borítón ázásnyommal, helyenként kissé koszos lapokkal, néhány a fűzéstől elváló lappal. (Ritka, az I. kötet egyáltalán nem fellelhető, a II. kötet sem fordult meg eddig árverésen).
18400.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Hefty Frigyes (1894-1965): Repülők előre! József királyi herceg előszavával. 108 képpel. Bp.,[1940], Franklin, 1 t.+2+319+1 p.+30 t. Fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, két tábla laza, részben kijár.
18401.

Rufpreis:
10 000 HUF

Der Krieg in Italien 1859. Nach den Feld-Acten und anderen authentischen Quellen bearbeitet durch das k. k. Generalstabs-Bureau für Kriegsgeschichte. I-III. kötet. Bécs, 1872-1876, Verl. des k.k. Generalstabes (Gerold's Sohn). Német nyelven. Térkép mellékletek nélkül. Aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kissé sérült gerinccel és borítóval, intézményi bélyegzőkkel, kissé foltos lapokkal, néhány kevés lapon ceruzás és tollas jelöléssel.
18402.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Bihály, J.: Applicatorische Besprechung der Felddienst- und Gefechts-Vorschriften für den Subaltern-Officier. Zum Selbststudium. I. Theil: Felddienst. II. Theil: Das Gefecht. Bécs, 1895, szerzői. Német nyelven. Térkép és ábra melléklettel, az első kötethez tartozó 1 db térkép (Generalkarte) és 3 db ábra hiányzik. Félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott gerinccel, sérült borítóval, két lap kissé foltos, intézményi bélyegzőkkel. Ritka!
18403.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Lorenz, Johann: Operative und taktische Betrachtungen über die Concentrierung des 10. Corps am 23. und 24. November 1870 bei Beaune-la-Rolande. Bécs, 1872, L.W. Seidel und Sohn. Német nyelven. 454 p. Melléklet nélkül. Félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kopott gerinc alján apró sérüléssel, kopott borítóval, címlapon néhány ceruzás bejegyzéssel, intézményi bélyegzőkkel.
18404.

Rufpreis:
8 000 HUF

Ajtay Endre et alii: A magyar gyalogság. A magyar gyalogos katona története. Bp., é. n., Reé László Könyvkiadó- és Terjesztővállalat. Számos érdekes képpel és írással. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel, előzéklapon, címlapon és néhány nagyon kevés lapon apró foltokkal, máskülönben jó állapotban.
18405.

Rufpreis:
8 000 HUF
13

18406.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

18407.

Rufpreis:
3 000 HUF

Josef Hostinek: Die k. k. Militär-Grenze: ihre Organisation und Verfassung, I. kötet (I. Theil). Bécs, 1861, Kaiserlich-königliche Hof- und Staatsdruckerei. Német nyelven. 441 p. Kihajtható mellékletekkel. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kopott gerinccel, sérült borítóval, intézményi bélyegzőkkel, néhány kevés lapon ceruzás jelöléssel.
18408.

Rufpreis:
6 000 HUF

18409.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Maller Béla: Egy életút történései és tapasztalatai. Szekszárd, 2012., Babits. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18410.

Rufpreis:
2 800 HUF

Zagajewski, [Emil]: Militär-Technisches Handbuch. VIII. Heft: Kampf um Festungen. Minenkrieg. Przemysl, 1913, szerzői kiadás (Linz, J. Wimmer-ny.), 280 p. + 1 melléklet. Szövegközi és egészoldalas ábrákkal, táblázatokkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, sérült, ragasztott gerinccel.
18411.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF